Nyheter från våra lag
Nytt juniorlag 2024/2025
Damjunior DJ17 E - 11 apr
Spelschema Husum 24/3
F15 - 19 mar
Bemanning 12/3
Herr - 9 mar
Bemanning 3/3
Herr - 20 feb
Spelschema 18/2
F15 - 16 feb
Matchflytt ÖIB-FBC LO
P11 - 12 feb
Bemanning 16/2
Herr - 7 feb
Växjö här kommer vi!
Damjunior DJ19 E - 7 feb
Inställd träning
P15-16 - 1 feb
Hemmamatcher Playoff!
Herr - 31 jan
Spelschema och resultat Allstar Company Cup
Idag, 12:57
2024 ALLSTAR COMPANY CUP Lördag 27/4
Resultat uppdateras fortlöpande under matchdag
Spelschema uppdaterat 23/4 16.45
Match nr | Speltid | |||
1 | 08.40 | Grp A Måleriproduktion-Comfort | Grupp | 1x15 min |
2 | 09.00 | Grp A Lättelement-Bravida | Grupp | 1x15 min |
3 | 09.20 | Grp B Stena Stål-Metsä | Grupp | 1x15 min |
4 | 09.40 | FNR -Faresta | Grupp | 1x15 min |
5 | 10.00 | Murphys-Team EY | Grupp | 1x15 min |
6 | 10.20 | Grp A Comfort-Lättelement | Grupp | 1x15 min |
7 | 10.40 | Grp A Bravida-Måleriproduktion | Grupp | 1x15 min |
8 | 11.00 | Grp B Metsä-Rejlers/Eurocon | Grupp | 1x15 min |
9 | 11.20 | Faresta - Murphys | Grupp | 1x15 min |
10 | 11.40 | Team EY - FNR | Grupp | 1x15 min |
11 | 12.00 | Grp A Bravida-Comfort | Grupp | 1x15 min |
12 | 12.20 | Grp A Lättelement-Måleriproduktion | Grupp | 1x15 min |
13 | 12.40 | Grp B Rejlers/Eurocon- Stena Stål | Grupp | 1x15 min |
14 | 13.00 | Murphys-FNR | Grupp | 1x15 min |
15 | 13.20 | Faresta- Team EY | Grupp | 1x15 min |
16 | 13.45 | 2:an Grp A - 3:an Grp B | Semi | 1x15 min |
17 | 14.10 | 2:an Grp B - 3:an Grp A | Semi | 1x15 min |
18 | 14.30 | 3:an - 4:an | 3-4:e | 1x15 min |
19 | 15.00 | 1:an - 2:an | Final | 2x10 min |
20 | 15.30 | Förl match 16-Förl. match 17 | 5:e plats | 1x15 min |
21 | 15.55 | 1:an Grp B - Vinn match 16 | Semi | 1x15 min |
22 | 16.15 | 1:an Grp A - Vinn match 17 | Semi | 1x15 min |
23 | 16.35 | Förl Match 20-4:an i Grp A | 6-7:e | 1x15 min |
24 | 17.00 | Förl match 17-Förl. Match 18 | 3-4:e | 1x15 min |
25 | 17.20 | Vinn Match 17- Vinn Match 18 | Final | 2x10 min |
Medlemsdagar på Intersport 23-30 april
22 apr, 09:30
Mellan den 23/4 - 30/4 har vår samarbetspartner Intersport 25% rabatt på allt, för dig som handlar två varor eller fler, i butik eller på interport.se. Ett perfekt läge att köpa det ni behöver för vårens alla aktiva dagar.
Genom ett medlemskap i Club Intersport får du tillgång till unika erbjudanden samt bonus på alla dina köp. Välj din förening under ”Mina sidor” på intersport.se, då går 3% på allt du handlar hos oss tillbaka till din valda förening utan att din egna bonus påverkas!
Örnsköldsvik Innebandy
Örnsköldsvik Innebandy Camp Sommar
19 apr, 08:26
Örnsköldsvik Innebandy Camp Sommar
Nu öppnar vi anmälningarna till sommarens äventyr för ni som gillar innebandy, starta säsongen med ett Camp.
Spelare f. 2009-2012 den 30/7 - 2/8
Spelare f. 2013-2016 den 13-16/8
Mer information hittar ni Örnsköldsvik Innebandy Camp – FALL IN LOVE WITH THE PROCESS OF BECOMING GREAT (oibcamp.se)
Fler nyheter
Kommande matcher
Inga matcher finns inbokade |
Senaste resultat
Sön 7/4
17:30 |
F10 Skyttis Arena |
5-6 |
Sön 7/4
17:30 |
Örnsköldsvik IBK F10 Skyttis Arena |
5-6 |
Sön 7/4
12:30 |
Dam U23 Skyttis Arena |
1-1 |
Lör 6/4
11:15 |
Rönnby Västerås IBK Ungdom Fortnox Arena B-hall |
3-2 |
Fre 5/4
19:30 |
Växjö IBK Utveckling Fortnox Arena A-hall |
4-1 |
Kommande aktiviteter
Fre 26/4
17:00-18:00 |
Herrjunior 17 »
Träning
Skyttis Arena |
Lör 27/4
08:00-19:00 |
Allstar Company CUP
Skyttis Arena |
Lör 27/4
09:00-16:00 |
Damjunior DJ19 E »
Företagscup innebandy
Skyttis Arena |
Sön 28/4
19:30-20:30 |
Dam Veteran »
Träning skyttis
Skyttis |
Mån 29/4
17:00-17:30 |
Damjunior DJ19 E »
Beep
Skyttis Arena |
Mån 29/4
17:30-18:30 |
Damjunior DJ17 E »
Beeptest
Skyttis Arena |
Mån 29/4
18:45-20:00 |
Herrjunior 17 »
Träning
Skyttis Arena |
Mån 29/4
21:00-22:00 |
Dam U23 »
Träning
Skyttis |
Ons 1/5
15:00-18:00 |
Damjunior DJ19 E »
Golvläggning
Skyttis Arena Inomhus |
Lör 4/5
14:30-18:00 |
Dam U23 »
Avslutning
Äventyrenshus Arnäsvall |