Blogg, blogga, bloggare… konstiga ord som numera är självklart för många men ännu främmande för minst lika många. Det verkar som om jag har tänkt ge mig ut i bloggar träsket. Här tänker jag dela med mig lite av mina erfarenheter, tokigheter och även nya knasiga historier som garanterat kommer att komma under denna innebandysäsong 08/09. Konstigt vore det annars när man spenderar många många timmar i veckan med ca 20 härliga och småtolika tjejer :p
För att göra detta rätt tänkte jag fuska mig till lite kunskap genom att ”googla” på ordet ”blogga”. Men träffarna jag fick där visade endast ”blogga gratis”, ”blogga nu”, ”tjäna pengar på din blogg”.. ska förresten in på den sistnämnda sidan snart ;). Som ni förstår fick jag inte det svar jag sökte, kändes som om alla i hela Sverige visste vad blogga var, så jag prövar väl!?
Så vem är jag? Camila De Santana, innebandyspelande socionomstudent. Fru, syster, dotter och.. och ... ja det var väl det tror jag. Kommer en närmare presentation i nästa inlägg.
Det var nog det mesta för denna gång.. jag ska försöka hålla er uppdaterade, men har svårt att säga bestämt hur ofta jag hinner med att skriva.. eller blogga heter det ju :p
Nu väntar säsongens första träningsmatch mot Dalen!!!
Mvh// #23